Те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими. В моєму житті було чимало випробувань, проте я навчилась повторювати собі й іншим людям, що все, що не робиться – тільки на краще, ні в якому разі не можна опускати руки! Поки ми боремось – ми живемо! Ільницька Юлія, переможниця 2012 року
НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

НОВЕ В ІНТЕРНЕТ-ЖУРНАЛІ
12.03.2018
В «КОРИСНА ІНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ДІВЧАТ» нові пропозиції та конкурси
20.11.2017
Результати конкурсу міні-грантів 2017
10.09.2017
Оголошення конкурсу міні-грантів 2017року
30.08.2017
Зустріч переможниць 2017 року в північному регіоніПодписаться на рассылку
КОНТАКТИ

Адреса: вул. Чорновола. 27, офіс 221, Київ, 01135
Тел.: (+380 44) 507-06-10
Ел. пошта: uwf@uwf.org.ua
Веб сторінка:  http://www.uwf.org.ua

Координатор Програми:

Анна Кононенко, a.kononenko@uwf.org.ua 

068 9102489

Події

 

Учасниці програми побували на зустрічі успішних жінок-політиків України та закордону

30 травня 2012 року

учасниці програми «Перший крок до успіху» поспілкувалися з успішними жінками України та закордону

«Участь жінок у парламентських виборах 2012 року в Україні»

 

Останніми двома днями весни у Києві відбувся своєрідний форум успішних жінок, в рамках якого 31 травня у Верховній Раді України було проведено круглий стіл на тему «Участь жінок у парламентських виборах 2012 року в Україні». Основною метою заходу стало обговорення практики підвищення рівня участі жінок на виборах, включаючи роль жінок-кандидатів і жінок-виборців: підвищити поінформованість громадськості про важливість участі жінок у політиці напередодні виборів до Верховної Ради України 2012 року; поінформувати всіх учасників виборчого процесу про інтереси жінок та їхні очікування від виборів та обраних лідерів; продовжити дискусію з приводу запровадження добровільних внутрішньопартійних квот; познайомити політичних лідерів України, посадовців та представників НДО з відповідним міжнародним досвідом у підсиленні участі жінок в політиці шляхом їх участі у виборах.

 

Але звернути увагу хочеться на один із заходів у рамках форуму, на який було запрошено переможниць програми Українського жіночого фонду «Перший крок до успіху». Наталя Кривой (2008 рік), Любов Багацька (2008 рік) та Катерина Шикова (2011 рік) відвідали неформальну зустріч у форматі фуршету. Дівчат на заході представила Наталія Карбовська, Президент Українського жіночого фонду. Саме у неформальній обстановці дівчата змогли поспілкуватися і познайомитися ближче з успішними жінками, які працюють над вирішенням гендерних проблем, а також перейняти у них певний досвід.

 

Першою взяла слово Крістіна Вілфор, директор Національного демократичного інституту в Україні. Вона зокрема зауважила, що в Україні є величезний невикористаний потенціал – розумні сильні жінки.

Русудан Кервалішвілі, віце-спікер парламенту Грузії, також з’явилася на цьому заході не випадково. Саме з її ініціативи парламент Грузії прийняв перший закон Про рівні права та можливості жінок та чоловіків. На зустрічі вона зазначила, що глобальні форуми жінок мають неабияке значення, адже всі жінки мають однакові проблеми і однакові вирішення цих проблем. Вона також відзначила, що завітала сюди, бо її країна має схожі проблеми в гендерному аспекті – жінок майже немає в політиці, проте жінки як в Україні, так і в Грузії високоосвічені та активні. Тож нині вона ставить за мету домогтися хоча б тимчасових квот для жінок у владних структурах.

Поділилася власним досвідом і Марія Раух-Каллат, екс-міністр з питань охорони здоров’я та захисту прав жінок Австрії, віце-президент жіночої організації Європейської Народної партії. «Як і більшість жінок, я не казала, що іду у велику політику, – пригадала вона. – У 1974 році моя чотирирічна дочка осліпла, і я почала боротися за її права, потім за права дітей із фізичними вадами, далі за права жінок – і так опинилася у великій політиці». Пані Марія зазначила, що суспільство вже досягло тієї точки, коли жінки потрібні, аби змінити світ. Нині політика регулює всі сфери нашого життя, і лише жінки, за її словами, допоможуть змінити політичну культуру. Своє звернення вона, мабуть, помітивши смачні десерти на столах, завершила на веселій ноті: «Без чоловіків у світі не було б війн, корупції і було б багато щасливих повних жінок».

Коротке слово також сказали Марчін Валецкі, Голова офісу демократичного управління, Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, Айла Ван Хіл, радник з гендерних питань, Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, Олена Єна, керівник програми Жінки-лідери НДІ, Надія Дюк,  Віце-президент Національного фонду на підтримку демократії. Остання доповідачка зокрема відзначила, що проблеми в Україні циклічно повторюються  з періодичністю 7-8 років. На її думку, в Україні бракує сильного голосу жінки.

Її підтримала Любов Максимович, керівник Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи». Відзначила вона проблеми жінок у політиці – адже вони туди не йдуть, а їх запрошують, та й запрошують «зручних», із якими не виникне конфліктів і які прийматимуть «правильні» рішення. Відзначила вона також досить небезпечні процеси, які нині розгортаються в Україні, – питання гендеру перекручуються, спотворюються. Наостанок, як ще однин пункт для обговорення на круглому столі наступного дня вона назвала брак нових облич у політиці, молодих облич.

 

Коли ж бесіда перейшла у зовсім неформальну і дівчата – переможниці «Першого кроку до успіху» фотографувалися з Надею Дюк,  то вона сказала: «Це дуже пам’ятна фотографія – на ній зі мною майбутній Президент України». Було надзвичайно приємно чути такі речі. Адже це засвідчує, що старше покоління вбачає у молоді гідних правонаступників, на яких покладає відповідальність за майбутнє нашої країни. Зустріч стала вельми корисною – де б іще можна було почути такі цінні поради від жінок, котрі знають ЯК треба.

 

Захід проводиться за ініціативи міжфракційного депутатського об´єднання «Рівні можливості», Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Національного Демократичного Інституту, Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, Канадського агентства міжнародного розвитку. До нього було залучено народних депутатів України, лідерів політичних партій та фракцій, міжнародних політичних лідерів, представників уряду, іноземних посольств і представництв, представників громадянського суспільства.

 

за матеріалами Любові Багацької
Оголошення конкурсу міні-грантів 2017року
Зустріч переможниць 2017 року в північному регіоні
Зустріч переможниць 2017 року в західному регіоні
зустріч переможниць 2017 року в Східному регіоні
Зустріч переможниць 2017 року в Південному регіоні
Конкурс 2017 - триває
Як це буде у 2017 році
Установче засідання Координаційної Ради
Брошура "Успішні історії" випускниць програми "Перший крок до успіху"
Відбувся конкурс міні-грантів для переможниць програми 2016 рокуНОВЕ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЖІНОЧОМУ ПОРТАЛІ
03.10.2017
Посол США в Україні зустрілася з грантерами проекту "Економічні можливості постраждалим від конфлікту" у Харкові
31.01.2017
УЖФ: проект USAID на Вінничині сприятиме створенню нових робочих місць для населення, що постраждали від конфлікту
28.09.2016
Презентація документального відео про жінок в АТО “Невидимий батальйон”
07.06.2016
УЖФ розпочинає практичну фазу пілотного проекту по примиренню ВПО та громад
Розробка сайтів MSGROUP