Марта Коломиєць: ...Ці дівчата дуже ідейні, вони зачаровані любов`ю, українською літературою, вони цитують поезію, вірять, що все можливо в цьому житті. Вони бачать більше, яскравіше й світліше. Знають історію, минуле, адже це необхідно для того, щоб створити майбутнє. Вони мріють не лише про особисте щастя, але про покращення життя свого оточення, своєї громади.
НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

НОВЕ В ІНТЕРНЕТ-ЖУРНАЛІ
12.03.2018
В «КОРИСНА ІНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ДІВЧАТ» нові пропозиції та конкурси
20.11.2017
Результати конкурсу міні-грантів 2017
10.09.2017
Оголошення конкурсу міні-грантів 2017року
30.08.2017
Зустріч переможниць 2017 року в північному регіоніПодписаться на рассылку
КОНТАКТИ

Адреса: вул. Чорновола. 27, офіс 221, Київ, 01135
Тел.: (+380 44) 507-06-10
Ел. пошта: uwf@uwf.org.ua
Веб сторінка:  http://www.uwf.org.ua

Координатор Програми:

Анна Кононенко, a.kononenko@uwf.org.ua 

068 9102489

Події

 

"Україна, Білорусь та Молдова чекають позитивних змін", погляд учасниці програми

Україна, Білорусь та Молдова чекають позитивних змін

 

Соціальні проекти реалізують дівчата з передніх рядів

Юні лідерки з України, Молдови та Білорусі створили стратегію розвитку в регіональних громадах трьох країн під час міжнародної зустрічі “Благодійна діяльність молоді об’єднує країни” в Києві. І вже незабаром активні дівчата реалізують проекти, чим покращать якість життя своєї громади, додадуть ковтка свіжого повітря мешканцям різних місцевостей трьох країн і це буде черговим успіхом у становленні молодих жінок трьох країн. Та успіх для них — не кінцевий результат — це подорож життям.

 

Триденний захід, організований Українським жіночим фондом (УЖФ), був насичений тренінгами, майстер-класами, презентаціями й обміном досвідом дівчат із передніх рядів трьох країн. Українську делегацію представили переможниці різних років програми “Перший крок до успіху” з різних регіонів України.

Наталія Тарасенко з Житомира після перемоги в “Першому кроці до успіху” створила громадську організацію “Паритет”, а у 2011—2012 роках організувала “Школу молодої сім’ї”, під час якої розглядалися проблеми та шляхи їх подолання у студентських подружніх парах. Цього ж разу Наталія під час свого майстер-класу розвінчувала гендерні стереотипи, а Яна Вертеба з Маріуполя зробила презентацію “Вихід за рамки” за методикою форум-театру (інтерактивна робота серед різних прошарків суспільства, мета якої — вирішення соціальних проблем). Учасниці від України також працюють у різних напрямках роботи фонду — Лідія Кожевникова з Луцька презентувала фотопроект “Я хочу бути здоровою” — стратегію розповсюдження інформації про рак молочної залози. Катерина Коротченко з Запоріжжя провела майстер-клас про мотивацію щодо подальшої громадської діяльності, аби в дівчат не гаснув вогник і не зникла наснага до нових перемог.

Представниці Білорусі та Молдови презентували свої напрацювання у сфері громадської діяльності. І їхньому завзяттю та бажанню допомагати варто повчитися. Успіх Ольги Стороженко з Білорусі — бажання молодих людей зробити тест на СНІД.

«Вони самі захотіли це зробити», — додає дівчина. А ще у свої 20 вона навчилася тримати увагу великої кількості дітей, а в живописі вчить дітей не академізму, а нестандартним рішенням.

“Академічний підхід робить нас усіх однаковими, а креатив проявляється через емоції, кольори і позитив”, — висловлювалася під час своєї презентації Ольга.

Ще одна представниця Білорусі Олександра Дубровська в організації “Вітебський жіночий клуб” сприяє навчанню жінок англійської мови, проведенню водійських курсів та інших занять.

“І це піднімає їх соціальний статус”, — зауважила дівчина. 

По всій Україні будуть реалізовані соціально важливі проекти

 За словами координатора програми “Перший крок до успіху”, співорганізаторки Анни Кононенко, одна з основних цілей міжнародної зустрічі — розробка стратегії спільних дій задля посилення молодіжного жіночого руху. Відтак, як зазначила співорганізатор, триденний захід матиме конкретний і глобальний практичний результат, оскільки делегація з кожної країни підготувала попередню стратегію соціальних проектів задля покращення життя громади в цілому. Українська команда працювала над проектом, в основі якого програма “Перший крок до успіху”, що діє з 2006 року. Щороку авторки соціально важливих і цікавих проектів з усіх регіонів України (які вони готували, після чого комісія обирала переможниць — Авт.) приїжджали до столиці на урочисте нагородження. А під час перебування в Києві вони мали змогу спілкуватися з жінками-лідерками з України та з-за кордону, відвідувати майстер-класи та тренінги і загалом отримати дуже хороший досвід. При цьому на “першому кроці” все не завершувалося, адже УЖФ протягом програми профінансував 66 соціальних проектів українських активісток “Першого кроку”, а загалом із часу заснування фонд підтримав 450 проектів на 1,5 мільйона доларів.

Сьогодні ж йдеться про те, аби ще більше популяризувати серед молодих українок програму “Перший крок до успіху”, а також у подальшому мотивувати переможниць минулих років до активної громадської діяльності. Початковий етап уже за плечима, у січні 2013 року команда представить готовий проект, а в лютому буде фінансування. Відтак ще більше українських дівчат дізнаються про програму, отримають досвід написання власного проекту, проведуть незабутні дні, сповнені нових вражень, ідей та емоцій, у столиці України. Опісля за підтримки УЖФ вони зможуть реалізувати проекти, спрямовані на покращення якості життя громади свого регіону. І це надто вже успішний старт для активісток, який стане поштовхом до нових успіхів, про що свідчать нові перемоги учасниць усіх років проекту “Перший крок до успіху”...     

 P. S. Незабаром усім трьом країнам слід чекати позитивних змін, тим паче до справи беруться молоді, активні й безкорисливі люди. Крім того, українки та білоруски віком від 16 до 23 років зможуть взяти участь у програмі «Перший крок до успіху» та здійснити свої мрії з допомогою Українського жіночого фонду — про це ми писатимемо у подальшому.

Евеліна Гурницька, переможниця програми "Перший крок до успіху" 2007 року.
Оголошення конкурсу міні-грантів 2017року
Зустріч переможниць 2017 року в північному регіоні
Зустріч переможниць 2017 року в західному регіоні
зустріч переможниць 2017 року в Східному регіоні
Зустріч переможниць 2017 року в Південному регіоні
Конкурс 2017 - триває
Як це буде у 2017 році
Установче засідання Координаційної Ради
Брошура "Успішні історії" випускниць програми "Перший крок до успіху"
Відбувся конкурс міні-грантів для переможниць програми 2016 рокуНОВЕ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЖІНОЧОМУ ПОРТАЛІ
03.10.2017
Посол США в Україні зустрілася з грантерами проекту "Економічні можливості постраждалим від конфлікту" у Харкові
31.01.2017
УЖФ: проект USAID на Вінничині сприятиме створенню нових робочих місць для населення, що постраждали від конфлікту
28.09.2016
Презентація документального відео про жінок в АТО “Невидимий батальйон”
07.06.2016
УЖФ розпочинає практичну фазу пілотного проекту по примиренню ВПО та громад
Розробка сайтів MSGROUP