Успішні історії
Успішна історія випускниці Програми Юлії Котельнікової
Юлія Котельнікова: “Зміни починаються з себе!”

Вперше про конкурс міні-грантів Юлія дізналась з соцмереж, шукаючи чергові можливості для втілення своїх задумів. Дівчина інженер-еколог за освітою, то ж, багато її ідей та проектів, пов'язані саме з екологічною тематикою. Подаватися на конкурс Юлія вирішила з ідеєю створення власної громадської організації, яка б займалася екологічними та соціальними проблемами. Така ідея, а особливо сміливість, щоб її втілити, з'явилася не відразу — їй передував певний шлях та професійний ріст, перш ніж дівчина взялась за створення власної організації. Небайдужість до екологічних проблем та активна громадянська позиція — це ті рушії, які спонукають Юлію змінювати світ на краще та бути корисною суспільству. Дівчина стала ще однією переможницею проекту “Перший крок до успіху” і цілком заслужено. Адже вона має чимало хороших та креативних ідей, спрямованих на суспільні зміни, та не боїться їх втілювати!
Юлія робила свої перші кроки у громадському секторі, працюючи в екологічній організації “Молодіжний екологічний центр ім. В.І. Вернадського”. Згодом, за підтримки Українського Жіночого Фонду, вдало реалізувала вже власну ініціативу, яка мала назву — “1 батарейка від сім'ї — 400 л чистої Тилігульської води”. Це був просвітницький проект для школярів щодо важливості утилізації батарейок, які завдають чимало шкоди навколишньому середовищу. Спробувавши власні сили та зрозумівши, що саме такий напрямок діяльності їй дуже цікавий, Юлія наважилась на створення власної громадської організації. Дівчина подала цю ідею (своє бачення та концепцію) на конкурс міні-грантів, який оголосив Український Жіночий Фонд у межах свого проекту “Перший крок до успіху”. Результатом спільних зусиль стало народження нової громадської організації, що отримала символічну назву Центр Демократичного Розвитку Молоді “Синергія”. Офіційна реєстрація відбулась влітку 2015 року. З того часу Юлія, як голова правління, встигла втілити чимало цікавих проектів. На жаль, в Україні екологічне мислення та культура перебувають на низькому рівні, здебільшого через недостатню інформованість та освіченість у цій темі. Саме тому одним з пріоритетів новоствореної організації було обрано екологічний напрямок. “Питання екології були і залишаються для мене надзвичайно важливими. Я хочу впливати на вирішення екологічних проблем якщо не всієї України, то хоча б на рівні свого регіону — Одещини. Переконана, що зміни можна і потрібно впроваджувати власними руками, а не чекати, що хтось зробить це за тебе”, — розповідає Юлія.
Варто відзначити, що організація, яку заснувала Юлія, проводить дуже активну роботу в екологічному напрямку, пропонує та втілює цікаві проекти та ініціативи, регулярно організовує тренінги та навчання для молоді на тему екології. Зокрема, заслуговує на окрему увагу Міжнародний екологічний науково-просвітницький проект “Сила в дії”, який Центр Демократичного Розвитку Молоді “Синергія” втілив спільно з Міжнародною організацією AIESEC в Одесі. У проекті взяло участь близько 20 волонтерів з різних країн світу, зокрема долучились учасники з Єгипту, Китаю, Індонезії, Туреччини і звичайно з України, які проводили моніторинг сміття на пляжах Одеси. Кожного тижня волонтери відвідували пляжні місця, допомагали збирати сміття, прибирати територію пляжу і паралельно збирати дані, які заносились у спеціальну форму, про те, який вид сміття переважає. Також учасники обговорювали екологічні проблеми їхніх країн, зміну клімату. Своєрідним підсумком проекту стало проведення флешмобу на одному з пляжів Одеси: для когорти відпочиваючих волонтери реалізували ходу з плакатом-закликом, залишати пляжі чистими, та роздаванням листівок з інформацією про проблему накопичення відходів в Україні.
Ще одним не менш важливим екопроектом для команди організації “Синергія” стали координація та проведення в квітні цього року Всеукраїнської соціально-екологічної акції “Зробимо Україну чистою разом!” в Одеській області. Завдяки спільним зусиллям команди та волонтерів в області було прибрано більше 30 локацій та зібрано активними учасниками акції щонайменше 500 мішків зі сміттям, 50 з яких було відправлено на переробку (скло, пластик).
Крім екологічного, ще одним пріоритетом роботи Центру “Синергія” обрано соціальний напрямок. “Соціальні проекти є не менш важливими та потрібним. Так, у нашій роботі ми приділяємо велику увагу темі насильства, рівень якого у нашому суспільстві, зокрема серед молоді, є досить високим. Якщо нам вдасться хоча б в одній школі знизити рівень агресії та насилля, ми зробимо багато”, — ділиться своїми спостереженнями Юлія, яка планує невдовзі також розвивати тему гендеру та гендерної рівності, реалізувати проекти, спрямовані на формування гендерної чуйності серед молодого покоління українців.
Втілити ідею із створення власної організації Юлії допомогли наполегливість, неабияка працьовитість та віра у власні сили: “Мені дуже допомогла підтримка з боку керівниці організації в якій, я до цього працювала. Її досвід та поради зробили процедуру відкриття власної громадської організації легшою. Також підтримка та активна участь друзів-однодумців, які стали членами організації та сформували основний кістяк команди. І звичайно, фінансова підтримка від Українського Жіночого Фонду. Адже завдяки проекту “Перший крок до успіху” змогла утворитись унікальна по своєму змісту ГО, яка має широкий спектр роботи і діяльність якої направлена на формування громадянського суспільства з активною молоддю” — ділиться досвідом Юлія.
Проте без складнощів не обійшлось. Як зазначає дівчина, виникли вони на початковому етапі: “Основні складнощі, які постали перед нами, стосувалися, по-перше, процедури реєстрації організації. А по-друге — пошуку зацікавлених осіб для роботи в організації, адже існує проблема певної інертності серед молоді громадського сектору Одещини. Ці перешкоди ми змогли подолати завдяки допомозі організації-менторки та кваліфікованій допомозі юридичної організації”. Юлія не приховує, що щаслива з того, що програма “Перший крок до успіху” по суті стала хрещеною матір'ю її власної організації, завдяки чому дівчина отримала унікальний досвід — не боятися брати на себе відповідальність, продумувати кожну дрібницю, робити невеличкі, проте потрібні кроки — все те, що тепер їй допомагає у реалізації нових проектів, яким опікується її громадська організація.
Натхнення та креативні ідеї для своєї професійного діяльності Юлія час від часу черпає з власних вподобань. Так, дівчина любить малювати, читати якісну літературу — крім наукових видань, захоплюється також фантастикою, зокрема творами американського письменника-фантаста Рея Бредбері. Ще одним вподобанням дівчини є верхова їзда. Маючи вільний час та можливість, дівчина бере уроки верхової їзди, хоч такі моменти зараз не часто трапляються, проте в планах — приділяти цьому захопленню більше уваги.
Також дівчина багато вчиться, відвідує різноманітні тренінги та семінари, є суспільно активною та небайдужого до суспільно-політичних змін, які наразі відбуваються у нашій державі. Неодноразово брала участь у різних проектах, зокрема і міжнародних, спрямованих на впровадження змін на рівні громади. Гідно нести добро та зміни у світ Юлії допомагають власні цінності. Так, дівчина переконана, що шлях до успіху розпочинається з пізнання власної суті, звернення до свого сумління: “Я завжди кажу, що для того, щоб щось змінити навколо, треба почати з себе. І одним з інструментів для таких змін є знання, отримані в процесі освіти. Треба розуміти, що за тебе ніхто нічого не зробить, почни з себе, розвивай себе, і ти зможеш змінити світ довкола!”.
Центр Демократичного Розвитку Молоді “Синергія”, Одеська область
Успішна історія випускниці Програми Філюти Катерини
Успішна історія випускниці Програми Салівончик Оксани
Успішна історія випускниці Програми Руслани Бондаренко
Успішна історія випускниці Програми Марини Шегери
Успішна історія випускниці Програми Мартинюк Ірини
Успішна історія випускниці Програми Юлії Котельнікової
Успішна історія випускниці Програми Симончук Галини
Успішна історія випускниці Програми Московченко Валерії
Успішна історія випускниці Програми Карпів Тетяни
Успішна історія випускниці Програми Віхрової Вікторії
Традиційна зустріч переможниць конкурсу 2014 року та учасниць програми "Перший крок до успіху"
"Крокую до успіху" - Белла Антонян-Шевчук, переможниця 2011 року.
Відео-історії проектів 2012 року
Успішні кроки переможниць програми. Наталія Кривой, місто Житомир
Історія одного проекту, Плюта Христина
«Успішні заходи поточного проекту» Кіт (Плюта) Христина, м. Львів, переможниця 2007 року.
«Історія одного проекту» - Заник Христина, переможниця 2007 року
«Крокую до успіху» - Чабаненко Тетяна (Костіна), переможниця програми у 2007 році. м.Сімферополь
«Історія одного заходу» - Вдовічен Анастасія, переможниця програми у 2010 році, м.Охтирка, Сумська обл.
«Крокую до успіху» - Гаврилова Анастасія, переможниця програми у 2008 році, м.Миколаїв
«Рік після перемоги» - Яна Вертеба, переможниця програми у 2010 році, м. Маріуполь
«Крокую до успіху» - Козлюк Ольга, переможниця програми у 2006 році. Рівненська обл., с.Камянка
«Крокую до успіху» - Дехтярьова Оксана, переможниця програми у 2007 році. м.Луганськ
Щербакова Валерія. Запорізька обл., м. Мелітополь Проект «Шукачі скарбів».
Твардовська Віта Миколаївська обл., м. Снігурівка Проект «Здорова дитина - здорова нація».
Самійленко Юлія Полтавська обл., с. Нові Мартиновичі Проект «Души криниця».
Созонік Ольга Волинська обл., м. Луцьк
Багацька Любов Запорізька обл., м. Токмак Проект: «Молодіжна інформаційна сторінка «Медіа-палітра»
Мігалі Жанна Закарпатська обл., м. Ужгород Проект: «Нова сім’я»
Козаченко Ольга (Балюк Наталія) Львівська обл., м. Львів
Білоусенко Юлія - Кривой Наталія Житомирська обл., м. Житомир Проект: «Соціалізація жіночої студентської молоді, в тому числі молодих матерів».
Штеюк Уляна Львівська обл., с. Вовків. Проект: «Відновлення театрально-обрядових традицій села Вовків».
Акопян Каріне. Кіровоградська обл., м. Кіровоград Проект: «Рівний доступ»
Алексійчук Христина. м. Херсон Проект: «Зробимо Херсон чистим!»